Subota, 9. jun 2012. u 20:51

Španija traži pomoć evrozone

Španija će od evrozone zatražiti finansijsku pomoć za svoje banke, čime će ta zemlja postati četvrta, ali i najveća članica Evropske unije koja traži pomoć od 2010. godine kada je izbila dužnička kriza u zemljama koje koriste evro.

Španija traži pomoć evrozone

Posle ministarske tele-konferencije Evrogrupe, u Briselu je u subotu zvanično objavljena spremnost zone evra da "pozitivno odgovori na zahtev za pomoć" Španije za njen bankarski sektor, do 100 milijardi evra, prenela je agencija AFP.

Španski ministar ekonomije Luis de Gindos rekao je u Madridu da pomoć neće biti uslovljena novim merama štednje u Španiji, jer će biti namenjena isključivo bankarskom sektoru, javlja agencija AP.

Premijer Švedske Frederik Rajnfelt je ocenio da bi to mogla biti "jedna od najvećih finansijskih operacija spasavanja koje je svet video".

MADRID, 9. juna 2012. (Beta)

Povezani članci

Postavi komentar


0/1200



Ekonomija

Ankete

Gde ćete na letovanje?








Rezultati ankete