Šveđani smanjili prednost Srbije na 2:1

U meču dubla Johan Brunstrom i Robert Lindstet su danas u Nišu pobedili Nenada Zimonjića i Janka Tipsarevića sa 3:2 (3:6, 6:3, 7:6, 6:7, 10:8).

Meč u hali Čair je trajao četiri sata i osam minuta.

Srbija je povela na meču sa 1:0 pošto su Zimonjić i Tipsarević uzeli brejk u četvrtom gemu prvog seta na servis Brunstroma, a do kraja tog dela svako je držao svoj servis.

Šveđani su u trećem gemu drugog seta iskoristili četvrtu brejk loptu na servis Tipsarevića i taj deo meča lako priveli kraju u svoju koristu.

Gostujuća reprezentacija napravila je preokret u trećem setu i povela posle taj brejka sa 2:1, ali su srpski teniseri uspeli da izjednače na 2:2, takođe u 13. gemu i meč uvede u odlučujući, peti set.

Odlučujući set trajao je čak sat i 18 minuta, a Šveđani su u tom delu igre bili koncentrisaniji i posle puno neizvesnosti došli do pobede.

Sutra se igraju preostala dva meča u singlu, a u prvom se u 14.00 sastaju Janko Tipsarević i Mihael Riderštet.

Pobednik duela između Srbije i Švedske u četvrtfinalu Dejvis kupa gostovaće Češkoj, koja je danas osigurala plasman pošto je povela sa 3:0.