DUBAI: Đoković poražen od Federera

Federer je u njihovom 32. međusobnom duelu došao do 17. pobede za sat i 46 minuta igre.

Najbolji srpski teniser za ceo meč napravio je samo jedan brejk, i to na početku duela, kada je poveo sa 2:0.

Đoković je oduzeti servis sačuvao do kraja tog perioda igre i tako došao do prednosti od 1:0 u setovima.

Sredinom drugog seta, pri rezultatu 2:3 za Federera, kada je Đoković bio na servisu, u Dubaiju je počela da pada kiša, pa je napravljena pauza od oko pet minuta.

Posle prekida, Švajcarac, osmi teniser sveta, odmah je napravio brejk i poveo sa 4:2, što mu je omogućilo da mirno uđe u završnicu seta, a potom i da dođe do izjednačenja.

U odlučujućem setu, Federer je odmah na početku stekao prednost brejka, a potom je sredinom tog perioda igre došao do još jednog (4:1).

Osmi teniser sveta je potom, bez većih problema, lako došao do pobede i plasmana u finale turnira.

Đoković tako nije uspeo da odbrani titulu u Dubaiju, osvojenu prošle godine.

Federer će se u finalu sastati sa Čehom Tomašem Berdihom, koji je u drugom polufinalu savladao Nemca Filipa Kolšajbera sa 2:0.