Superkup: Barsa odolela u Madridu

Prvo poluvreme Real je bio bolj protivniki, ipak na kraju prvog dela Barselona je vodila sa 2:1.

Real je u 13. minutu poveo golom Mesuta Ozila posle sjajnog prodora Benzeme, da bi David Vilja evrogolom poravnao u 36. minutu na 1:1.

U poslednjim trenucima regularnog toka prvog dela, Lionel Mesi je iskoristio grešku Kedire i klizanje Pepea i matirao Kasiljasa.

Ćabi Alonso se posle kornera odlično snašao i vratio svoj tim u igru u 56. minutu. Do kraja meča „kraljevski klub“ je imao terensku inicijativu, ali bez pravih prilika

Strelci: Ozil u 13, Alonso u 54. minutu za Real, a Vilja u 35, Mesi u 45. minutu za Barselonu.

Stadion: Santjago Bernabeu. Gledalaca: 80.000. Sudija: Tekseira Vitienes.

Real: Kasiljas, Ramos, Pepe, Karvaljo, Marselo, Alonso, Kedira (od 57. Kalehon), Di Maria (od 54. Koenrao), Ozil, Ronaldo, Benzema (od 80. Iguain).

Barselona: Valdes, Alves, Maskerano, Adriano (od 60. Pike), Abidal, Keita, Tiago (od 57. Ćavi), Inijesta, Sančez, Mesi, Vilja (od 73. Pedro).

Aleksis Sančez je debitovao za Barsu, a Koentrao za Real. Odluka je u sredu na Kampu Nou, gde će možda i nastupiti najnovije pojačanje Barselone Sesk Fabregas.