Pobede Arsenala i Liona

Arsenal je protiv Udinezea zabeležio minimalnu ali vrednu pobedu, posle centaršuta Remzija, gol je postigao Teo Volkot.

Tim iz Londona igrao je mnogo bolje, pa na kraju nisu mogli da budu zadovoljni rezultatom od 1:0, kao ni povredom levog beka Gibsa.

Lion je loše počeo meč sa Rubinom pošto je u 3. minutu Djadina pogodio mrežu Francuza, ali brzo su se vratili domaći i golom Gomiša u 10. minutu..

Igrač Rubina Kverkvelija u 40. minutu zatresao je sopstvenu mrežu, igrači Liona su osetili da bi do kraja meča mogli do još jednog gola i to se dogodilo u 71. minutu preko Džimija Brijana.

Najveće iznenađenje u prvim mečevima poslednje rudne kvalifikacija za ligu šampiona napravila je češki Plzen. Gosti su pobedili u Kopenhagenu, prikazali su lepu i efikasnu igru, a na teren su izašli sa timom sastavljenim od čeških fudbalera pojačanim četvoricom Slovaka.

Rezultati večerašnjih utakmica baraža:

Kopenhagen - Plzenj 1:3 (Otesen 69 - Kolar 52, Pilar 59, Filjo 79)
BATE Borisov - Šturm 1:1 (Simić 59 - Veber 12)
Tvente - Benfika 2:2 (De Jong 7, Ruiz 80 - Kardozo 22, Nolito 35)
Arsenal - Udineze 1:0 (Volkot 3)
Olimpik Lion - Rubin 3:1 (Gomiš 10, 40, Brijan 71 - Djadjun 2)

Sreda:

Visla Krakov - APOEL
Makabi Haifa - Genk
Dinamo Zagreb - Malme
Odense - Viljareal
Bajern Minhen - Cirih

Revanš utakmice igraju se za nedelju dana, a pobednici će se plasirati u takmičenje po grupama Lige šampiona.